..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Newsy
Autor Wiadomość
vtch 

Konto na IDR: vtch
  Wysłany: 2015-03-24, 23:34   Newsy

Od 3. tygodni nie ma newsów na ID. Dlaczemu? :567:

Obishedo 
D1, D2 LoD, D3 RoS

Konto na BN: Obishedo
Klan: DoT / EPI / ZROM
Konto na IDR: ------------
Wysłany: 2015-03-25, 04:22   

Bo redaktorzy są na urlopie :P

http://www.youtube.com/obishedo

Szeranf 

Cult of Personality

Wysłany: 2015-03-25, 11:06   

Cóż, smutna sprawa trochę. Wygląda na to, że zapanowała kompletna stagnacja, brak jakichkolwiek działań, bo i nie ma żadnego impulsu do działania. Ogólna demotywacja.

Z resztą kto niby ma pisać te newsy? Kiedyś aktywnych redaktorów było kilku na raz, była też jakaś rotacja, że jedni odchodzili, inni przychodzili. Od dwóch czy nawet trzech lat w otwartych rekrutacjach nikt się nigdy nie zgłaszał, nie ma komu przekazać tego serwisu.

Z mojej perspektywy serwis powoli dogorywa i może go tylko uratować pojawienie się ludzi chętnych do pracy nad nim. Nowych ludzi, z umiejętnościami, którzy będą chcieli wprowadzać innowacje techniczne. Bo powiedzmy sobie wprost - samymi newsami nie przyciągniemy tutaj czytelników. Mnie osobiście strona główna odpycha wizualnie, chciałem ją zmodernizować, miałem zaawansowany projekt layoutu na który poświęciłem wiele tygodni pracy, ale nie udało się go wprowadzić. Brak perspektyw na wprowadzenie wielu ciekawych pomysłów skutecznie obrzydził mi całe to ID. Cały czas mam jednak sentyment do tej strony, bo pomimo kilkukrotnej rezygnacji zdarzało mi się wracać i znów starać się coś zrobić. Z marnym skutkiem jak widać. Gdyby jednak pojawili się nowi ludzie z pomysłami, to mogliby liczyć na moją pomoc.

Także jeśli ktoś chciałby pomóc przy prowadzeniu ID, to z pocałowaniem ręki. Serwis ma 13 lat, jest najstarszy w PL, po prostu byłoby szkoda, żeby padł - wszystkim diablofanom powinno zależeć na tym, by utrzymał się jak najdłużej, bo to ikona i legenda sceny.

Btw. Kiedyś szerzej opisałem problem w tym wątku, dziś, dwa lata później byłbym w stanie wymienić jeszcze więcej niedokończonych pomysłów.

Obishedo 
D1, D2 LoD, D3 RoS

Konto na BN: Obishedo
Klan: DoT / EPI / ZROM
Konto na IDR: ------------
Wysłany: 2015-03-25, 11:58   

To już jest koniec, nie ma już nic...

Jestem zarejestrowany na tym forum od niedawna, ale stronę śledziłem baaaardzo długoooo. To co zauważyłem: wszystko zaczęło się sypać, gdy odszedł Przemo.

http://www.youtube.com/obishedo

weronikaneska 

Konto na BN: już nie gram
Konto na IDR: już nie gram
Wysłany: 2015-03-25, 13:02   

Strona "umiera" bo już jest stara.
Nie ma się co oszukiwać... Osoby, które kiedyś grały i trzymały forum "przy życiu" wyrosły z diabełka, pozakładały rodziny, zaczęły pracować i zwyczajnie się znudziły. Zapewne jest jeszcze spora grupa ludzi, którzy zaglądają tu z sentymentu i przyzwyczajenia, ale to już jest troszkę mało by zatrzymać tę stagnację.
Jakaś nadzieja była z D3, które imo okazało się przereklamowanym bublem, zbyt cukierkowym i naiwnym by zapewnić dalszy rozwój ID.
Swoje też zrobiła hibernacja.
Zapewne teraz narażę się niektórym osobom, ale paradoksalnie idr też zniszczyło te forum.
Sami zobaczcie jaki jest ruch w działach nie dotyczących idr... praktycznie żaden.
Kto z bn tu zagląda, że o jakiś postach nie wspomnę.
Teraz taka małą "Dygresja" do Szeranfa, osobisty żal do osoby, w którą pokładałam nadzieję, że jest w stanie tu coś wartościowego zdziałać. Pomysły, które miałeś i chciałeś wprowadzić były w/g mnie zajebiste... (raczej steram się nie przeklinać). Nie rozumiem tylko dlaczego się to nie udało?????? czy to głupota "ludzi trzymającej władzę"? Imo zbyt szybko się poddałeś, ale rozumiem i szanuję Twoją decyzję. Głową muru nie przebijesz itd...

Podsumowując:
Sama wspominam czas spędzony tutaj za mega udany i w żaden sposób nie uważam go za stracony. I troszkę łezka w oku się kręci widząc gdzie to wszystko zmierza.....

Anubin 

Grafik 3D

Konto na BN: anubin#2524
Klan: Komturia Zachodniej Marchii
Konto na IDR: anubin
Wysłany: 2015-03-25, 14:12   

Obishedo,

Cytat:
To co zauważyłem: wszystko zaczęło się sypać, gdy odszedł Przemo.

Masz na myśli który dokładnie okres czasu? Jako redaktor, mogę patrzeć na "odejście" Przema z różnych perspektyw, a chcę widzieć o jaki konkretnie moment w czasie chodzi Tobie.

Oprócz tego - w obecnym momencie stronie brakuje administratora. Adminem technicznym jest Doltnit, natomiast ja jestem Redaktorem Naczelnym, ale w zasadzie to nic nie zmienia - To trochę dziwne, ale przyznam, że struktura władzy jednak się przydaje - jeżeli brakuje jakiegoś segmentu, wszystko zaczyna działać źle.

Obishedo, śledziłem Twoje posty, dziękuję za wspieranie forum. Miałem okazję Cię poznać jeszcze na zamkniętym forum bety Belzebuba, gdzie widziałem, że piszesz posty z sensem i ucieszyło mnie, kiedy zobaczyłem Twój nick u nas.

Jako redaktor, a w szczególności - naczelny chciałbym odnieść się do niektórych kwestii. Jestem to winny użytkownikom (czyli Wam). Punktem wyjścia do moich odpowiedzi będzie post, który napisała weronikaneska,

Cytat:
Strona "umiera" bo już jest stara.
- Jest stara z punktu widzenia technicznego, graficznego, stylistycznego. Tak naprawdę w obecnym momencie lepszym rozwiązaniem mogło być nawet postawienie Imperium Diablo od nowa, z wykorzystaniem materiałów, które już mamy - zamiast katorżnicze aktualizowanie tego co istnieje.

Cytat:
Nie ma się co oszukiwać... Osoby, które kiedyś grały i trzymały forum "przy życiu" wyrosły z diabełka, pozakładały rodziny, zaczęły pracować i zwyczajnie się znudziły. Zapewne jest jeszcze spora grupa ludzi, którzy zaglądają tu z sentymentu i przyzwyczajenia, ale to już jest troszkę mało by zatrzymać tę stagnację.
- To też jest prawda, oczywiście wydaje mi się, że aż tak źle nie było, bo zakwitło tutaj "kolejne pokolenie" redaktorów (wybaczcie jeśli kogoś pominę) - ale byli to CoNaObiad, xywa11, Szeranf, Dizelsky, Ja. Jednakże potencjał "świeżej krwi" został zupełnie niewykorzystany z powodu błędów popełnionych przez ówczesny zarząd forum i strony.

Cytat:
Jakaś nadzieja była z D3, które imo okazało się przereklamowanym bublem, zbyt cukierkowym i naiwnym by zapewnić dalszy rozwój ID.
- Z tym się nie zgodzę. D3 ma w okół siebie zbudowaną ogromną społeczność i wielki potencjał. To, czym jest ID jest zarówno mocną stroną tego portalu jak i jego przekleństwem - jesteśmy kojarzeni z D1, D2 - Uważam, że stagnacja w kwestii D3 właśnie w tym momencie najbardziej pozostawia nas w tyle.

Cytat:
Zapewne teraz narażę się niektórym osobom, ale paradoksalnie idr też zniszczyło te forum.

Na ten temat wypowiadałem się już dużo w przeszłości i każdy, kto mnie zna powinien znać również moje stanowisko.

Cytat:
Teraz taka małą "Dygresja" do Szeranfa, osobisty żal do osoby, w którą pokładałam nadzieję, że jest w stanie tu coś wartościowego zdziałać. Pomysły, które miałeś i chciałeś wprowadzić były w/g mnie zajebiste... (raczej steram się nie przeklinać). Nie rozumiem tylko dlaczego się to nie udało?????? czy to głupota "ludzi trzymającej władzę"? Imo zbyt szybko się poddałeś, ale rozumiem i szanuję Twoją decyzję. Głową muru nie przebijesz itd...

Szeranf naprawdę dał z siebie wiele. Jego (czasami irracjonalne) zachowania kilka razy szkodziły, ale również kilka razy przyniosły pozytywne efekty. Problem w tym, że za czasów starego zarządu osiągnięcie czegokolwiek równało się z cudem - teraz jest trochę lepiej, bo Doltnit przynajmniej od czasu do czasu coś robi, stara się coś zrobić.
Dlatego pomimo wszystkiego Szeranfa raczej bym nie obwiniał, generalnie nie lubię wskazywać winnych, ale podejście osób decyzyjnych w sprawie Imperium jest moim zdaniem zbyt konserwatywni. (Nawet ja jako RN nie mam tutaj zbyt dużej władzy...właściwie to żadną)

Cytat:
Podsumowując:
Sama wspominam czas spędzony tutaj za mega udany i w żaden sposób nie uważam go za stracony. I troszkę łezka w oku się kręci widząc gdzie to wszystko zmierza.....

Podpiszę się pod tym.

Niestety w aktualnym momencie z mojej strony nie ma newsów ponieważ jest to związane z moimi sprawami osobistymi, codziennym życiem, ale również z innymi osobistymi sprawami, które skłaniają mnie do przemyślenia pewnych rzeczy.
W obecnej chwili jestem niestety bliski podjęcia decyzji o odejściu z redakcji.

Będę śledzić temat i wypowiadać się w miarę możliwości.
Pozdrawiam.

Szeranf 

Cult of Personality

Wysłany: 2015-03-25, 14:27   

Obishedo napisał/a:
To co zauważyłem: wszystko zaczęło się sypać, gdy odszedł Przemo.

Przemo już od bardzo dawna nie uczestniczy aktywnie w tworzeniu serwisu. Oczywiście nikt, łącznie ze mną, nie ma do niego o to pretensji, bo powiedział kiedyś jasno, że nie ma już czasu na to i jeśli chcemy możemy dalej się w to bawić i rozwijać serwis.

weronikaneska napisał/a:
Sami zobaczcie jaki jest ruch w działach nie dotyczących idr... praktycznie żaden.
Kto z bn tu zagląda, że o jakiś postach nie wspomnę.

To jest dość skomplikowana kwestia - wszystko zależy od tego, jak liczna jest dzisiejsza polska scena bn d2. Z tego co widzę po polskich forach, zwłaszcza po sekcjach bazar, to mniej więcej podobna mizeria tam panuje. Diablo II starzeje się, a sceny narodowe naturalnie skurczają się, zmuszając niedobitków do centralizowania się w ramach międzynarodowej większej sceny skupionej wokół większych for. Czasy '07 już nie wrócą i moim zdaniem idea realmów jest doba na czasy '15 i dalej. Na początku realm faktycznie zniechęcał ludzi z bn do ID, ale gdzie są teraz ci ludzie? Czy byliby dziś z nami, gdyby nie było realmu? Być może lepiej jest mieć dziś realm przy serwisie i ruch na nim, niż nie mieć nic.

Jeśli chodzi o odbudowę sekcji BN, to można byłoby spróbować, ale musieliby być ludzie, którzy by się nią zajęli, ludzie aktywni na BN. Obecnie z tego co kojarzę ludzi, to Skiba i Orson grają na BN, ale czy chcieliby poprowadzić (albo znają kogoś, kto by poprowadził) sekcję, która obecnie jest ukryta na forum? No i też kwestia czy w ogóle się opłaca.

Jeśli chodzi o realm, to ja jestem za maksymalną integracją realmu z serwisem, o czym już nie raz mówiłem. Bo to się opłaci id, idr i całej scenie. Nie mniej jednak uważam, że Haxite ma trochę racji, że od dłuższego czasu nie ma na realmie żadnych uber-gozi nowości, które przyciągnęłyby tutaj ludzi od konkurencji, jakichś przełomowych rzeczy. Kiedyś na Angrenoście wprowadzili możliwość grania bodajże 32 postaciami w jednej grze - to byłoby coś.

weronikaneska napisał/a:
Teraz taka małą "Dygresja" do Szeranfa, osobisty żal do osoby, w którą pokładałam nadzieję, że jest w stanie tu coś wartościowego zdziałać. Pomysły, które miałeś i chciałeś wprowadzić były w/g mnie zajebiste... (raczej steram się nie przeklinać). Nie rozumiem tylko dlaczego się to nie udało?????? czy to głupota "ludzi trzymającej władzę"?

Dziś nie ma "ludzi trzymających władzę". Kiedyś owszem, była jak to nazywaliśmy z szeregowymi redaktorami "góra", której nic się nie chciało, a tylko ona miała narzędzia do wprowadzania nowości (kolory na forum to było 5 minut roboty dla junior admina, a ja się o to kłóciłem ponad pół roku). Teraz to bardziej już brak czasu - chciałem skończyć projekt layoutu do końca 2014, bo teraz do lipca przynajmniej nie mam tyle czasu co kiedyś. Doltnit też nie miał czasu tyle, żeby robić jakieś większe modyfikacje strony niż jakieś doraźne naprawy, niestety. Ja nie mam umiejętności związanych z szeroko pojętymi sprawami technicznymi (skrypty, bazy danych idt), za to bardzo dobrze sobie radzę z html i css, przez co mogę zrobić stronę od frontu, ale tak jak mówię, bebechów nie podepnę do tego tak, żeby to wszystko działało.

Anubin napisał/a:
Jest stara z punktu widzenia technicznego, graficznego, stylistycznego. Tak naprawdę w obecnym momencie lepszym rozwiązaniem mogło być nawet postawienie Imperium Diablo od nowa, z wykorzystaniem materiałów, które już mamy - zamiast katorżnicze aktualizowanie tego co istnieje.

Autorski CMS miał być błogosławieństwem, a jest przekleństwem. Nie ma w nim różnych funkcjonalności, które wordperessy mają w zestawie. Oczywiście dałoby się go rozwinąć i byłaby to najlepsza opcja, ale potrzeba kogoś, kto by miał czas nad tym siedzieć i grzebać w bebechach tego systemu, dorabiając kolejne elementy będące dziś standardem.

weronikaneska 

Wysłany: 2015-03-25, 16:08   

Cytat:
D3 ma w okół siebie zbudowaną ogromną społeczność i wielki potencjał.

i nie idzie tego potencjału jakoś wykorzystać? Jest to chyba jedyna strona, która sobie nie radzi z nową odsłoną serii. Nie chcę robić reklamy innych gier i stron choć muszę posłużyć się przykładem. Seria Total War. gra stara jak świat. Shogun, Medieval, Empire itd.. z każdą nową grą, modyfikacją, dodatkiem.... forum i strona tętni życiem. a konkurencja jeśli chodzi o stronę mega wielka TWC.

To teraz pytam, jako user tego forum co się stało?
Logiczne że ID kojarzone jest głównie z D1 i D2, ale ludzie którzy grają w D3 (ze starszego pokolenia) wiedzą o istnieniu ID, tylko jakoś ich tu nie ma...

Anubin napisał/a:

W obecnej chwili jestem niestety bliski podjęcia decyzji o odejściu z redakcji.

kolejna łezka w oku...

Szeranf napisał/a:

Dziś nie ma "ludzi trzymających władzę".

to może jakoś to wykożystać?
Szeranf napisał/a:

Obecnie z tego co kojarzę ludzi, to Skiba i Orson grają na BN,

i ostatnio troszkę ja :wink:

Szeranf 

Cult of Personality

Wysłany: 2015-03-25, 19:54   

Weronikaneska napisał/a:
i nie idzie tego potencjału jakoś wykorzystać? Jest to chyba jedyna strona, która sobie nie radzi z nową odsłoną serii.

Nie no, nie bądźmy aż tak krytyczni wobec ID. :) Serwis wbrew pozorom całkiem nieźle sobie dawał radę na tle konkurencyjnych polskich stron. Znaczna część konkurencji już się wykruszyła, a na pozostałych i tak niewiele się dzieje. Dla przykładu na Tristram.net.pl pod newsami nie ma żadnych komentarzy ostatnio z tego co widzę, a autor strony zdecydował się zlikwidować forum, na którym praktycznie tylko On umieścił posty z regulaminami - a w mojej ocenie jest do całkiem niezła strona.

Polskie strony fanowskie niestety odpadają w konkurowaniu z oficjalną stroną prowadzoną przez Blizzard, zwłaszcza z oficjalnym forum. Nie nadrobi się tego robiąc kopiuj-wklej z polskiej strony oficjalnej, bo to nic nowego dla polskiego gracza - szkoda czasu na prowadzenie przeklejanki. Można wiele zyskać tłumacząc wiele materiałów z oficjalnych stron angielskich, z diablofans i incgamers, ale do tego potrzeba co najmniej 3 aktywnych redaktorów, którzy poświęcaliby tylko na to z 2 godziny dziennie. Myśmy kiedyś sporo tłumaczyli, zwłaszcza przy okazji premiery d3 w maju, razem z CNO wyrabialiśmy po 5 newsów dziennie, ruch na stronie był niesłychany. Poza newsami trzeba tworzyć unikalny kontent do działów stałych, ale to niezbyt ma sens - osobiście zrobiłem kilka działów, dziś większość jest w archiwum, bo jest nieaktualna. D3 zmienia się zbyt dynamicznie, by za tym nadążyć, mając małą ekipę, a podejrzewam, że na Blizzconie zapowiedzą kolejny dodatek i znów zmieniaj wszystko.

Wiele dałoby się nadrobić jakimś interaktywnym kontentem. Zagraniczne strony mają hero planery, kalkulatory, jakieś bazy danych, rankingi. Na polskiej scenie nikt się tego nie podjął, bo do tego trzeba ogromnych nakładów czasowych i ludzi, którzy umieją robić takie rzeczy.

Imo nawet jeśli nie ma teraz koniunktury na d3, to po ostatnim dodatku, kiedy wszystko się ustabilizuje, być może się to zmieni. Jeśli tak, to ID mogłoby nawet doczekać 25 urodzin, ale to wymagałoby wkładu wielu ludzi, zwłaszcza nowych.

Sat 
bet, kierownik WW

Konto na BN: sat
Klan: Druzyna Diablo
Konto na IDR: sat
  Wysłany: 2015-04-03, 20:24   

Anubin, mam nadzieje, ze jeszcze Ciebie zobacze w tym forum w zieleni.
W kazdym razie, dziekuje za Twoj angaz w forum, w szczegolnosci za Twoja postawe arbitralna w kwestiach tego wymagajacych. Personalnie dziekuje za liczne wskazowki oraz pomoc.
Trzymam za Ciebie kciuki.

W kwestii zastoju...co Waszym zdaniem moze ozywic forum? Ja uwazam, ze powstanie nowych dzialow poniewaz ich tematyka moze przyciagnac swieza krew. Co o tym myslicie?

weronikaneska 

Wysłany: 2015-04-04, 10:56   

Sat napisał/a:
W kwestii zastoju...co Waszym zdaniem moze ozywic forum? Ja uwazam, ze powstanie nowych dzialow poniewaz ich tematyka moze przyciagnac swieza krew. Co o tym myslicie?

A konkretniej?
Co masz na myśli pisząc 'nowe działy'.

Osobiście już wypowiadałam się w temacie, i raczej nikt nie zdołał mnie przekonać, że jest inaczej, choć przyznaję rację Szeranfowi.

Tak jeszcze co głowy przyszła mi myśl, że jet brak większej ilości moderatorów. Aktywni są doltnit i Freak_09 i z całym szacunkiem ale dwoje ludzi nie jest w stanie ciągnąć tego wózka.
Wystarczy, że jedna osoba z różnych przyczyn (prywatnych, problemów z kompem, czy choćby brakiem weny itp.) przestanie być aktywna i cała czarna robota spada na barki i tak już wąskiego grona.

Sami userzy też nie są bez winy. Aktywność na forum= żywotność tego forum.

Szeranf 

Cult of Personality

Wysłany: 2015-04-05, 09:48   

Sat napisał/a:
co Waszym zdaniem moze ozywic forum? Ja uwazam, ze powstanie nowych dzialow poniewaz ich tematyka moze przyciagnac swieza krew. Co o tym myslicie?

Pytanie tylko jakie nowe działy masz na myśli?

Myślę, że od razu możemy wykluczyć tworzenie działów dotyczących innych gier jak robią to inne polskie fora diablowe. Imo to rozmienianie się na drobne, próba robienia ruchu na siłę. Można to rozważyć, gdyby naprawdę duża część społeczności grała w jakąś jedną pozycję (np. Hearhstone), ale potrzebę taką zasygnalizowaliby przez aktywność w temacie o tej grze. Po to jest dział Inne Gry - jeśli gracie w jakieś, to zachęcam do udzielania się tam.

Nowe działy dotyczące Diablo? Ciężko byłoby wymyślić coś nowego, bo forum jest już bardzo rozbudowane tematycznie - z racji realmu i pcm bardziej niż zachodnie fora. Nie ma sensu rozmieniać się na drobne i tworzyć subfor np. dla każdej klasy postaci osobno (czego słusznie nie zrobiono), albo dla poszczególnych patchy (co niestety zrobiono). Fora klanowe też nie wypaliły. Nie widzę jakiegoś szerokiego pola manewru. Jedyne co można byłoby zrobić to reaktywować sekcję BN, ale wątpię czy to się uda, a i tak widziałbym to jako przyczółek realmu, bo tak jak pisałem wcześniej to na realm ID powinno postawić nacisk. Ale jeśli byłaby chęć, to można spróbować. Kiedyś założyłem dział z newsami, ale w ogóle się nie przyjął - to był po prostu zły pomysł.
Co prawda mam pomysł na nowe subfora, jak:
- Uniwersum (działy wstępne), dyskusje na temat świata Sankturaium,
- Hardkor (w każdej sekcji), dyskusje dla hardkorowców,
- Konsole (Diablo 3), dla konsolowych graczy,
- Mody autorskie (jak Apocalyptic), pod warunkiem, że autorzy będą naprawdę aktywni.

No fajnie byłoby stworzyć nowe działy, pełni entuzjazmu, że będzie się coś tam działo, ale myślę, że po raz kolejny byśmy się rozczarowali. :)

weronikaneska napisał/a:
Tak jeszcze co głowy przyszła mi myśl, że jet brak większej ilości moderatorów. Aktywni są doltnit i Freak_09 i z całym szacunkiem ale dwoje ludzi nie jest w stanie ciągnąć tego wózka.

Myślę, że przy obecnej aktywności na forum nie jest jakoś szczególnie potrzebna większa liczba moderatorów (zwłaszcza, że EPS dołączył) - są oni w stanie reagować na jakieś większe wybryki, zwłaszcza że userzy bardzo często zgłaszają tego typu posty.

Łącząc jeszcze tę kwestię z pytaniem
Sat napisał/a:
co Waszym zdaniem moze ozywic forum?

Funkcja moderatora przezostatnie kilka lat sprowadziła się głównie do pilnowania porządku na forum. Czasem były przebłyski, kiedy mod starał się rozkręcić jakąś dyskusję na forum, Usemu się to udawało w czasach bety d3, ja trochę po premierze próbowałem ale z marnym skutkiem. Z tego względu zaproponowałem kiedyś stworzenie funkcji moderatora dyskusji (junior moderatora), którego zadaniem nie byłoby karanie userów, tylko rozkręcanie dyskusji w dziale, którym taka osoba by się opiekowała (bo mogłaby, a nawet powinna, zająć się jednym, może dwoma działami). Myślę, że najlepszym przykładem jak taka osoba powinna działać, jest aktywność Dizla w dziale z przedmiotami d2, który został przez niego całkiem nieźle rozruszany. Gdyby tylko inne działy miały takich mentorów, to z pewnością forum by się nieco bardziej rozruszało. Niby redaktorzy mogliby to zrobić, ale też nie grają wszystkie części gry, a i mają inne zajęcia związane ze stroną główną.

Sat napisał/a:
co Waszym zdaniem moze ozywic forum?

jakieś techniczne rzeczy, do zrobienia których potrzeba ludzi umiących to zrobić:
- osiągnięcia forumowe
- profile forumowe dla realmowców (wrzuciłem kiedyś część mojego projektu, był tam jeszcze automatyczny graal, czy liga mf)
- może jakiś cennik, w którym zamiast tematów byłyby przedmioty wyceniane osobno przez userów przyciskami więcej/mniej i widocznej cenie sugerowanej.
- może jakiś bazar w innej formie, np zamiast tematu link będący tooltipem przedmiotu, a obok od razu licytacja w fg (jeśli byłyby wprowadzone)
- jakieś narzędzia do d3 na bazie API BN,

Generalnie panuje przekonanie, że żeby robić coś takiego, to trzeba mieć dla kogo to robić. Ja uważam inaczej, niektóre pomysły warto zrealizować, bo przyciągną ludzi do serwisu.

Ale do tego potrzeba ludzi z dwoma rzeczami: umiejętnościami i czasem.

Powtórzę jeszcze raz, że jeśli ktoś chce pomóc, zwłaszcza z newsowaniem na stronie głównej, to niech się zgłosi do nas. Nie uda się, to trudno, zawsze warto spróbować. Newsowanie jest fajne, sam je bardzo lubiłem, zanim nie skoncentrowałem się na próbie modernizacji technicznej, której finalnie do końca nie udało się doprowadzić.

Sat 
bet, kierownik WW

Wysłany: 2015-05-09, 18:02   

A widzisz...
Odszedl Anubin, a przyszedl Eps.

Anubin 

Grafik 3D

Konto na BN: anubin#2524
Klan: Komturia Zachodniej Marchii
Konto na IDR: anubin
Wysłany: 2015-05-09, 21:35   

Eps był tu od dawna ;)
A zmiana zaszła jedynie na stanowisku moderatora.
Nadal dla Imperium Potrzebni są redaktorzy. Niestety ja nie mogę się tym obecnie zajmować :(

Sat 
bet, kierownik WW

Wysłany: 2015-05-10, 12:37   

To moze oglosic konkurs na stanowisko redaktora ID?

Odpowiedz do tematu