..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Freak_09
2014-07-02, 15:17
Tworzenie grafiki przedmiotu
Autor Wiadomość
Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2014-06-28, 20:10   Tworzenie grafiki przedmiotu

Zgodnie z pewną prośbą kasuje temat. Prosze o zamknięcie/przeniesienie do archiwum.
Nizari#2580
Ostatnio zmieniony przez Nizari 2014-07-02, 12:02, w całości zmieniany 2 razy  

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Konto na BN: Nigdy nie miałem :c
Konto na IDR: Zielarz
Wysłany: 2014-07-01, 20:50   

Całkiem ciekawa sprawa, ale tak z ciekawości - te 3 białe romby co zostały w środku zbroi to celowo, czy po prostu przegapiliście ich zaczernienie? Bo jak dla mnie, to nie pasują :/

Ja nie trolluję, to poniżej mojej godności.

Last Worshipper 

Wysłany: 2014-07-01, 23:42   

Romby są jak najbardziej celowe i pasują doskonale - po pomniejszeniu widać je jako ćwieki/klejnociki napinające skórę na brzuchu oraz podkreślające jego umięśnienie.

A jeśli coś mi nie pasuje, to albo z tego nie korzystam, albo się nie odzywam, albo robię sobie sama tak jak lubię ^^ pozdrawiam.

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Wysłany: 2014-07-02, 00:01   

Huh, w swojej recenzji wspominałaś kilkukrotnie o "wyrażaniu opinii" i mieniu do tego prawa a teraz tak? Z deka niekonsekwentnie, ale co ja tam wiem.

W każdym bądź razie miłej zabawy w dalszej pracy nad modem, i dla jasności - zgodnie z Twoją instrukcją, pozostaje mi tylko nie korzystać, co też robię już od dawna, więc w sumie trafione w punkt.

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2014-07-02, 00:17   

W dobrej wierze, z intencjami utrzymania przyjaznej atmosfery na forum, a w moim dziale zwłaszcza oraz zapobiegnięciu rozpoczęcia przewidywanego przeze mnie fermentu, zgłaszam sprzeciw w kwestii złośliwych docinek na temat jakiejś recenzji z innego działu w moim temacie, to chyba sprawa na prywatne wiadomości, czyż nie?
Nizari#2580

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Wysłany: 2014-07-02, 00:22   

Nie, to reakcja na niespodziewaną reakcję bohaterki (poniekąd) tego tematu, która notabene też nie była szczególnie uprzejma.

Nie przyszedłem tu ze swoim komentarzem we złej wierze, i z takim samym nastawieniem stąd wyjdę, ale nie lubię kiedy ktoś w jednym miejscu głosi niemal dowolność wyrażania własnej opinii, ale reaguje alergicznie na cudze opinie pod swoim adresem. W mojej opinii, wyczerpuje to definicję słowa "hipokryzja".

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2014-07-02, 00:25   

Ten temat miał służyć głównie jako ciekawostka, ewentualnie do celów edukacyjnych. Uzyskałeś normalną odpowiedź czemu służą owe romby oraz komentarz, mówiący w również zupełnie normalny sposób, że są "gusta i guściki".
Miło słyszeć, że przybyłeś tu z dobrym nastawieniem i z takim również opuścisz to miejsce.
Nizari#2580

Zielarz 
Reprezentuję biedę

Wysłany: 2014-07-02, 00:41   

Owszem, dostałem odpowiedź na swoje pytanie, ale także następującą po niej uwagę, jak to nie powinienem krytykować cudzej pracy, i nie wyrażać opinii na temat czegoś, czego nie umiem zrobić samemu.
Nie ma tam polemiki o walorach estetycznych takiego rozwiązania, ani nic tego rodzaju.

Temat owszem zawiera ciekawostkę (od czego zacząłem), a rolę edukacyjną może pełnić dalej.

SevenHeaven 
Seveniątko

Konto na BN: to wstyd
Konto na IDR: SevenHeaven
Wysłany: 2014-07-02, 00:51   

W Diablo 2 zawsze podobało mi się to, że gra wprowadza magię, czary, fikcję etc., nie burząc przy tym naśladownictwa świata rzeczywistego. Nie w każdym miejscu tak jest, ale wydaje mi się, że taka była początkowa koncepcja twórców. Idąc za tym, lepiej przemawia do mnie wygląd przedmiotów, który odpowiada wyglądowi wyposażenia ze świata nas otaczającego.
Dajmy tutaj przykładowo Archon Plate, który podoba się wielu graczom nie tylko w inventory, ale i na animacji danej postaci. Na przykład paladyn w AP wygląda jak prawdziwy, średniowieczny rycerz. Zmierzam do tego, że wszystko co naśladuje rzeczywistość w grach jest bardzo często postrzegane jako "wow", ponieważ wiąże się z próbą przeniesienia naszego świata, do świata cyfrowego.

Temat na pewno fajny i rzadko spotykany jak na owe czasy D2, więc za to wielki plus.
Mod od kuchni - za to kolejny plus.

Jeżeli chodzi o moje własne przemyślenia na temat tego pancerza, to nie próbuje on naśladować rzeczywistości, dlatego też nie podoba mi się w sposób ogólny. Jednak jego wykonanie jest dość detaliczne i kosztowało sporo pracy, jeżeli chodzi o podejście do sprawy wyłącznie od strony tworzenia jakiejkolwiek grafiki, za co również należy się plus.

Moja ocena 3/10
Podejście do sprawy 9/10

"No w życiu bym nie ograniczył pojmowania Twojej osoby do jednej szufladki : D"
-NightWolffik

ms 

Wysłany: 2014-07-02, 01:24   

Nizari napisał/a:
Uzyskałeś normalną odpowiedź czemu służą owe romby

Sama prawda — odpowiedź wzorowa, dokładnie wyjaśniająca podjęcie takiej a nie innej decyzji.

Nizari napisał/a:
oraz komentarz, mówiący w również zupełnie normalny sposób, że są "gusta i guściki"

…Natomiast w tym miejscu znajomość z autorką wspomnianego komentarza mydli Ci oczy. To w żadnym wypadku nie jest "zupełnie normalny sposób"; Zielarz bardzo ładnie wyjaśnił to w swoim ostatnim poście.

Zgłaszasz sprzeciw wobec offtopu i złośliwych docinek — słusznie. Tyle tylko, że to LW rozpoczęła oba te tematy wspomnianym komentarzem. Proszę zatem pozostawić kwestie utrzymania porządku moderacji. Twórcy moda / artworków niech natomiast skupią się na kwestiach merytorycznych (p. pierwsza linijka posta autorki grafiki).

Last Worshipper 

Wysłany: 2014-07-02, 01:39   

A widziałeś kiedyś Czarnego Boga i jego zdjętą, oraz wyprawioną skórę, jeśli mówisz, że ten pancerz nie jest realistyczny? :mrgreen: A tak na poważnie (bo to było żartobliwe pytanie), obrazek nie jest zbyt realistyczny, robiłam go w uproszczeniu jedynie na potrzeby tutorialu - gdybym pokazała więcej, ktoś z mojej branży mógłby kopiować moje techniki, których wypracowanie kosztowało mnie sporo trudu. Jeśli zechcesz, możesz je w pełni ocenić tutaj, gdzie się z nimi nie krępowałam :D http://diablo.phx.pl/foru...p=414911#414911 to mam na swoją obronę.

Co do Zielarza i jego zarzutów o hipokryzję. Zauważ, że ja swoją krytykę poparłam konkretnymi argumentami, a nie napisałam "nie lubię bo tak" (pomijając już to co napisał Nizari na temat przytaczania tu tego).
I wiesz... Twój podpis mówi sam za siebie. A na pewno sugeruje, że przychodzisz kogoś obrazić, a nie podpowiedzieć co można poprawić, jak np. Seven Heaven, który zasugerował popracowanie nad realizem (Ciebie też odsyłam do linka :D ).

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2014-07-02, 02:12   

ms napisał/a:
Proszę zatem pozostawić kwestie utrzymania porządku moderacji. Twórcy moda / artworków niech natomiast skupią się na kwestiach merytorycznych (p. pierwsza linijka posta autorki grafiki).

To szczera prawda. Gwoli wyjaśnienia przyczyn mojego wcześniejszego 'sprzeciwu'- chodziło mi raczej o zapobiegnięciu rozpoczęcia ewentualnej nieprzyjemnej dyskusji, dlatego swoim protestem spróbowałem ukazać, że jest to zalążek fermentu, nie żebym bawił się w moderatora czy coś podobnego, absolutnie nic z tych rzeczy.
Myślę, że wszyscy już się zrozumieliśmy, w takim razie zachęcam do ewentualnej dalszej dyskusji na temat naszej ciekawostki o rysowaniu grafik do moda g:)
Nizari#2580

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi