..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Porady dla graczy
Autor Wiadomość
Anubin 

Grafik 3D

Konto na BN: anubin#2524
Klan: Komturia Zachodniej Marchii
Konto na IDR: anubin
Wysłany: 2014-01-06, 22:14   Porady dla graczy

Cześć,

Gram w Waszego moda od czasu jego premiery i muszę przyznać - jest trudno. Miałem już kilka podejść, ale jak na razie najdalej udało mi się dojść do Duriela na normalu.

Najlepiej szło mi Druidem na ogień - bardzo dobrze się sprawdzał w krytycznych momentach i przy dużych ilościach wrogów.

Drugą postacią był Barbarzyńca (którym to właśnie doszedłem do Duriela.) Andariel udało mi się pokonać, tylko dlatego, ze ustawiłem swojego Barba za ścianą, a biłem wspomnianym Druidem na ogień.) Podczas walki z potworami jeszcze nie jest źle, ale Duriel stał się dla mnie barierą nie do przejścia.

Stad moje pytanie, co mogę poprawić w swoim Barbie, żeby zabić Duriela? Zamieszczam archiwum ze screenami poniżej,
https://drive.google.com/file/d/0BxEFU5AuHsmbUWZKWG5vZFpTejA/edit?usp=sharing
Druida zaniedbałem, więc raczej nie odpale tym razem 2 sesji Diabełka na raz i nie ubije Duriela Driudem.

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2014-01-06, 22:22   

Podnieś lvl do 37, odwiedź sporo razy Prastarego Koza, Vivian Vixen, Asztat i Nostalgię. Warto zajrzeć do czeluściowych żmij w 2 poziomie świątyni żmijoszponów - mają dobry drop. Zdecydowanie poszukaj lepszych ringów i po pierwsze amuletu. Rozejrzyj się też za rare wiekierami. Lvl najlepiej bić w zaginionym mieście, ewentualnie w grobowcach tal rasha.

Edit: Przemyśl też zrobienie barba 'skoncentrowanego' z tarczą lub na szał bitewny.
Nizari#2580

khrodor 

Wysłany: 2014-01-08, 19:04   

Witam. Ja również mam pytanko: czy osoba, która z "zawodową" grą w Diablo 2 ma mało wspólnego (tzn. nieogarnia wszystkich przedmiotów, skilli, buildów, itp.) da sobie tutaj radę? Mam na myśli, czy tworząc losowy wybrany build (przykładowo druid pod wilkołaka) będziemy w stanie "ukończyć" grę?

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2014-01-08, 19:22   

Witaj, tak, oczywiście, że zadziała i da radę, można kierować się intuicją w robieniu buildów. Oczywiście nie wchodzi w grę danie po 1 punkcie w każdą umiejętność, ale możliwości skutecznych buildów postaci jest tu znacznie więcej niż na takim battlenecie.
Jedyną trudność mogła by sprawić czarodziejka na jeden żywioł, chociaż i to dałoby radę przy odpowiednim zastosowaniu teleportu.
Nizari#2580

Ketsu 

ex-Sędzia PCL | WM

Konto na BN: BN Tag: Ketsu#2968
Klan: WarMasters
Konto na IDR: Ketsu
  Wysłany: 2014-01-09, 01:09   

Barba swojego zrobiłem przy durielu w blok. Nie mogłem wytrzymać jego uderzeń za długo, lifeleech szału nie robił =] Znalazłem tarczę i klejnota by mieć 75%, podpakowałem zręczność i od tamtej pory bez bloku już nie biegałem. Wymagany wręcz jest by spokojnie używać zerka/conc/ww szczególnie na bossach. Wyszedł w miarę podobnie do moich PCL barbów =] 63 lvl wbiłem nim bez wielkich problemów, fajne sety są dodane szczególnie Kreona w 1h miecz =] Czasem sytuacje wymagają sporej partyzantki, świetny sposób na ubranie siebie to znajdywanie przedmiotów <3 na ciałach poległych. Drwina świetna by zlurować moby z bosspacka bo ich AI nie pozwala teraz odejść za bardzo i ścigać solo nas, tutaj plus dla autora.

Dzisiaj chciałem pobiegać po koszmarze bo baal padł, hrabine zmaltretowałem. A tu zonk, te moby ingition zabijają fps i silnik gry siada. I bariera spora się pojawia natury technicznej, jak walczyć gdy ekran umiera od efektów ich ogniowych strumieni ?
Ani innym wyrafinowanym gnojem ...

Niepokorny i zły
Bram nieba nie sięgnę
Takim jak chcesz
Nigdy nie będę...

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2014-01-09, 03:36   

To jest specjalny zabieg by nikt nie był w stanie zapuścić się w koszmar ;) Miałem go (koszmar) odblokować 20 grudnia, ale zrobiłem sobie przerwę świąteczno-sylwestrową i wpadłem w tym czasie na kilka fajnych pomysłów, właśnie przesiaduje nad tym i je implementuje :)
Nizari#2580

Ketsu 

ex-Sędzia PCL | WM

Wysłany: 2014-01-09, 11:44   

Rozumiem, że po implementacji będę mógł nim kontynuować grę? Czy przeróbki wymogą nową postać i długą diablo walkę ~~ ?

Patrzcie ludzie kto powrócił ;) Nie mów Ket, że jeszcze w Diabełka pomykasz?
Spodobał mi się ten mod, kobieta gra na lepszym laptopie to ja rozbijam ponownie barbem beczki w D2 :P

Niepokorny i zły
Bram nieba nie sięgnę
Takim jak chcesz
Nigdy nie będę...

Ostatnio zmieniony przez Krulik 2014-01-09, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  

kerad 

Konto na BN: kerad
Konto na IDR: kerad
Wysłany: 2014-01-09, 18:48   

Do czego służy 2. poziom Jaskiń?
kerad#2828

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2014-01-09, 19:06   

To taki stary teścik, będzie tam uber ;)
Nizari#2580

Mateusz0089 

Konto na IDR: KapitanBomba
Wysłany: 2014-01-09, 19:10   

Dzięki podpowiedzi Ketsu udało się pokonać duriela :D Nie sądziłem, że blok może być aż tak przydatny.
Chociaż nie obyło się bez kilkunastu zgonów.
Pamiątkowy screen jest w tym temacie: http://diablo.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=75005

Ketsu 

ex-Sędzia PCL | WM

Wysłany: 2014-01-09, 21:31   

Progi fcr/fbr/fhr/ias etc są takie same jak w oryginale?
Bo Fbr/fhr też ważny przy bloku =]

Niepokorny i zły
Bram nieba nie sięgnę
Takim jak chcesz
Nigdy nie będę...

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2014-01-09, 21:35   

Jedynie base ias jest dla każdego zwiększony, osiągając stare progi będzie więcej fps niż było by normalnie.
Nizari#2580

Req-Nux 

Konto na IDR: reqnux
Wysłany: 2014-01-10, 12:04   

Widzę, że sporo się zmieniło od pierwotnej wersji, w którą grałem. Stąd moje pytania:

1) Jak to jest z dropem bossów aktowych? Przy quest drop Andy rzuciła całkiem nieźle, ale później pięć razy pod rząd była paczka w stylu 4 białe + 1 niebieski. Dalej nie biegałem, bo diabliki dropią lepiej.

2) Jak łączyć runy >= thul?

3) Pytanie/prośba/apel. Zawsze w oryginalnym diabełku irytował mnie sposób naliczania statystyk takich jak ias/fcr u postaci "zmiennokształtnych" - druid wilk, necro w secie Tranga itd.
Czy planujecie/jesteście w stanie to unormować? Tzn. żeby np. u wilkołaka ias liczył się ze wszystkich przedmiotów, a nie tylko z broni.

Mateusz0089 

Konto na IDR: KapitanBomba
Wysłany: 2014-01-10, 13:00   

Req-Nux napisał/a:
2) Jak łączyć runy >= thul?

2 runy + dowolny gem bez skazy

Przy okazji zapytam, na którym lvl-u bić mefa? Bo mam 42 i niestety szansa na trafienie to około 40%, a eq nienajgorsze, poza brakiem cb :567:

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2014-01-10, 15:27   

1) Drop questowy każdego bossa aktowego daje 100% szansy na znalezienie unikatu/unikatów. Wszelkie następne próby dają szansę dużo większą niż w zwykłym d2, nie ma jednak gwarancji. Cóż, 4 białe i 1 niebieski to był wyjątkowo pechowy zbieg okoliczności, pamiętam, jak kiedyś na bn diablo na full grze wyrzucił mi zwój tp :lol:

3) Hmm.. Zmiennokształtne transformacje to zwykłe potwory, musiałbym nieco pomedytować, by wymyślić ewentualne rozwiązanie, nie obiecuję że to zrobie, ale popróbuje
Nizari#2580

Odpowiedz do tematu