..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pudełko sugestii
Autor Wiadomość
Arakiel 
Piszczyciel

Konto na IDR: Arakiel
Wysłany: 2015-12-12, 09:13   

jest taka sprawa.
Jak się założy świętego graala to char łapie czasami zawiechy, tj wskazujesz moba, który ma ripnąć a tymczasem nasz kolo patrzy sobie wesoło na niego, dostając tęgie lanie.
E. graal uniemozliwia strzelanie
spada frw chara, zdaje sie i ias.
po przemianie można przejśc do innego aktu, amu wciąż działa, ale postać jest juz normalna.

Arakiel 
Piszczyciel

Wysłany: 2017-07-21, 08:13   

Zaczynam testować melazon.
i tak - żaden lou set na start nie wchodzi w gre, wszystkie poza irathą mają weap/shield. Chyba ze znowych oczywko.
Spear jest 2h - ma chore req w porównaniu do tego co daje. nie ma AoE co jest karygodnym niedopatrzeniem w stosunku do pozostałych broni 2h.
Skille są za słabe.

Na tą chwilę nic nie skłania do sięgnięcia po włócznie - lepiej latać z oszczepem i tarczą i tak sobie dźgać. Musisz coś koniecznie z tym zrobić, jesli postać ma być grywlna. Musi byc porządny kop, jeśli ktoś ma tą postać wybrać.

Ja bym to widział tak:
Przesunięcie fenda na 18 lvl req (wczesniej jab i impala) - na 30 lvlu dodanie umiejetnosci biernej - szansa na blok przy uzyciu broni z klasy WYŁĄCZNIE włóczni (w ten sposób nie dokoksuje sie jevelki i bowki). Szansa rzedu 20% 1lvl, 1-10lvl 2%/1lvl, 11-20+ 1%/lvl
Teraz mamy połączoną włocznie z tarczą, więc już wygląda to lepiej, ale nadal włocznia to jeden stracony item, więc samą broń trzeba podrasować.
konieczne AoE jak w 2h.
dodanie bazowego %cb/ % na uzycie statyka/ll itp, coś trzeba dodać
Imo, lekkie zwiększenie str requ włóczni i pik amazonki kosztem dexa. To fiz char, str sie przyda przy armorach. dex nn, a tracimy duuużo punktów nie dostając nawet bloku.

Przy broni - zamienia 25% obrażeń fizycznych na obrazenia od żywiołów. Bo idąc w meele raczej nie dokoksujemy drzewka błysków w zadowalającym stopniu. - to można dać jako bierną umiejętność działającą WYŁĄCZNIE na włócznie

Pozdr

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2017-07-21, 13:41   

Masz rację z dmg włóczni, właśnie go popodnosiłem. Dawno kusiło mnie to, ale jakoś nie byłem przekonany, i czekałem aż ktoś ten fakt zauważy. AoE nie będzie. Robiąc zamach takim hiper długim berdyszem z ostrzem jak cały barb, tnącym na kwałki wszystko na swojej drodze, olbrzymim mieczem który może ściąć naraz 3 głowy czy wielgachną "pałą" typu młot dwuręczny logicznym jest, że robimy AoE. Włócznią dźga się jeden cel. Wykonywane jest nią pchnięcie, a nie potężny zamach.

Ze skillem fajny pomysł, może kiedyś gdy wydam patcha z kolejnymi nowymi skillami, na co pewne plany wiszą na mojej lodówce (to będzie już po Apo 2.0), to dodam to, o czym mówisz.

Dodam natomiast do 2.0, ale nie w najnowszym release z III aktem, pewne prefixy i suffixy dostępne tylko dla klasy włóczni. Podoba mi się pomysł z cb albo ll. Należy jednak mieć na względzie merca z II aktu, którego tym sposobem nie wolno przekoksić. To delikatna sprawa.

Odnośnie wymagań, ważna informacja, która będzie bardzo widoczna w przyszłej dokumentacji: wymagania broni co do siły i zręczności, odzwierciedlają wprost proporcjonalnie bonus do obrażeń tej broni uzyskiwany z siły/zręczności. To taki trick (może za dużo powiedziane, że trick, raczej chodzi o rozwiązanie) zastosowany dla wygody gracza po to, by nie trzeba zawsze sięgać do dokumentacji i patrzeć, która ze statystyk najbardziej wzmacnia obrażenia danej broni.
Nizari#2580

Arakiel 
Piszczyciel

Wysłany: 2017-07-21, 14:25   

Temu też zaznaczyłem, że bonusy dotyczą wyłącznie klasowych włóczni i pik.
Przemyśl z tym AoE jeszcze, bo chary walczące punktowo sa bezużyteczne. Polecam przelecieć się z piką do zaginionego miasta. Jaki jest sens latać z włócznią i używać skili javazonki? Imo nie ma, więc trzeba wyraźnie oddzielić jave od meele

Z porównaniem do dwuręcznego młota nie mówiłeś serio, prawda? :p
https://www.youtube.com/watch?v=sAVALaxYsFw

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2017-07-21, 14:51   

Coś wymyśle. Ale nie AoE takie, jak w innych broniach 2h.
Nizari#2580

Odpowiedz do tematu