..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gramy w Moda Genesis
Autor Wiadomość
BishoYo 
Chaos Leader

Konto na BN: BishoYo#2987
Wysłany: 2016-08-25, 16:18   Gramy w Moda Genesis

Gramy w Moda Genesis

Produkcja Skull-Corp.

Nagrywa: BishoYo

Lektor: Martha

Strona Moda Genesis

Porady i przedstawienie Modyfikacji o nazwie Genesis stworzonej do gry Diablo 2.

Gramy na spokojnie bez pośpiechu i opisujemy po drodze różne ciekawostki.

Jest to projekt do którego zaangażowała się Martha, która zgodziła się podkładać głos jako lektor, należą się dla niej za to wielkie podziękowania za pracę jaką w to wkłada.

Życzymy miłego oglądania oraz gry w Moda Genesis.

Jeżeli Ci się podobało oceń nas pozytywnie co zmobilizuje nas do dalszej pracy.

Cytat:

Ogólnie seria się dopiero rozpoczyna. Umieszczam tu link do całej playlisty bo na pewno urośnie, a mi minie czas edycji tego posta. Filmy przedstawiające przechodzenie Moda są nagrywane tak jakby to początkujący grał, chociaż ja wiem co i jak, no ale staram się żeby to tak wyglądało, przy okazji dodaję podpowiedzi, a w przyszłości różne ciekawostki. Będą nagrywane także filmy z multi i eventów i różne inne a nie tylko przechodzenie od początku do końca. Będzie to się przeplatało co kilka odcinków. Zapraszam do oglądania i życzę także miłej gry w Genesis.

(http://skull-corp.com.pl/alchemic/)
Zapraszamy!

Obishedo 
D1, D2 LoD, D3 RoS

Konto na BN: Obishedo
Klan: DoT / EPI / ZROM
Konto na IDR: ------------
Wysłany: 2016-08-26, 09:32   

Na jakim patchu działa mod?

http://www.youtube.com/obishedo

BishoYo 
Chaos Leader

Wysłany: 2016-08-26, 15:07   

Mod Genesis jest robiony tak samo jak Alchemic i New Nightmare na patchu 1.10. Do grania w Genesis patch jest jednak obojętny bo Mod posiada wszystkie pliki w sobie. Gdzieś to pewnie widać na screenach lub w filmie przy odpalonej mapie, że jest tekst 1.10.

Zapraszamy!

Obishedo 
D1, D2 LoD, D3 RoS

Konto na BN: Obishedo
Klan: DoT / EPI / ZROM
Konto na IDR: ------------
Wysłany: 2016-08-26, 20:49   

BishoYo napisał/a:
Do grania w Genesis patch jest jednak obojętny bo Mod posiada wszystkie pliki w sobie.

Czyli jak dobrze rozumiem pójdzie mi na 1.14d też? Bo nie chce mi się bawić w odinstalowywanie i instalowanie itd. Z tego co zauważyłem 1.14 a, b, c oraz d jest inny plikowo niż wersje do 1.13d.

http://www.youtube.com/obishedo

BishoYo 
Chaos Leader

Wysłany: 2016-08-27, 07:38   

Fakt nie napisałem o 1.14, ale dla mnie to nie Patch tylko Mod bliza. Nie sprawdzałem czy można grać jeśli się wrzuciło Moda do gry z patchem 1.14. Jako że ten patch robi coś z paroma plikami mpq to zapewne trzeba będzie je podmienić biorąc te pliki ze starszych wersji. Jeśli się nie posiada starszych wersji no to problem. Pomocne info o 1.14 można znaleźć TU. Jest tam opisane które pliki mpq mogą sprawiać problem i co z tym zrobić.

Przy okazji nie wyobrażam sobie jak można instalować i odinstalowywać grę cofając patcha lub coś w tym stylu. Trzeba by sobie lubić komplikować życie. Wystarczy sobie folder z grą skopiować w określonym momencie np po instalacji D2, po instalacji dodatku, po instalacji patcha któregoś itp. Taki folder może służyć do końca życia, kopiujesz go i masz grę w danej wersji.

Zapraszamy!

Karti 

Konto na IDR: Karti6
Wysłany: 2016-08-27, 14:37   

Oglądając oba filmiki, mod w ogóle mi do gustu nie przypadł.

Po pierwsze, zbyt monotonna muzyka podczas przechodzenia. Czy to jest też ta, co jest w grze? Jeżeli nie, to miło byłoby ją usłyszeć. Brakuje w tej kwestii jakiegoś urozmaicenia. Dobór jest ok, ale nie na okres całego materiału. Natomiast krótki soundtrack na początku filmiku jest tak okropny, że powoduje mdłości. Imo do wymiany na coś innego.

Po drugie, grafiki umiejętności kopiuj wklej z Warcrafta/WoWa. Brak w tym przypadku kreatywności.

Po trzecie, nazwy trochę meh, można trochę bardziej też wyobraźni użyć i to ulepszyć, np, zamiast Dziwna Jaskinia zmienić na Legowisko Goblinów, jeżeli tematyką questa i jedynymi potworami były w zadaniu właśnie gobliny.

Po czwarte, z całym szacunkiem do lektora, ale niestety, jej głos w filmiku nie pomaga.

Miło jest ujrzeć coś nowego lecz to chyba nie jest do końca to, co chciałbym ja sam widzieć. W każdym razie, szacun za pomoc dla Marthy i powodzenia g:)

BishoYo 
Chaos Leader

Wysłany: 2016-08-27, 16:54   

Dzięki za obejrzenie całości, to się chwali :)

Reszta to rzecz gustu więc nie ma się raczej co rozpisywać bo każdemu może coś się nie spodobać.

Muzyka w Modzie jest i oczywiście inna niż w prezentowanych filmach. Nie będzie zamieszczana ta z Moda. Nie wiem czy w tym przypadku gdzie akcja dzieje się tylko w jaskiniach i dałbym muzykę z Moda to czy ktoś by się i tak nie przyczepił że leci ciągle ta sama.

Podkład ze wstępu jest to beatbox w wykonaniu 14 letniej dziewczyny, nie dla fanów polskiego disco/disco polo i rzecz gustu.

Legowisko Goblinów to całkowite zero kreatywności jako że wzięte jest od nazwy stworów które tam siedzą. Nazwy map miały nie pokazywać co w nich jest i były wstawione zanim zaczęły po nich biegać potwory. O ile dobrze pamiętam dlatego że to było już prawie 10 lat temu zrobione ;) Dziwna jaskinia, jeśli ktoś się chce nad tym zastanawiać, to może słaba nazwa ale ma jedynie wskazywać że coś się tam dzieje.

Lektor? Mi osobiście pomaga bo ja wolę dziewczyny, lepiej mi się jej słucha niż wszystkich facetów komentujących z neta razem wziętych ;) A tak poważniej to jest to jej pierwsze takie dzieło gdzie udziela głosu więc to nie jakaś profesjonalistka. Robi to dla frajdy tak samo jak i ja :)

Reszta właśnie rzecz gustu. Genesis to Mod z większą ilością zmian, nie dla fanów Diablo 2 gdzie wklepie się parę mapek czy potworów i byle nie za wiele bo ma to być D2. Tutaj jest zmian od groma i w obecnych 2 filmach nic prawie nie jest pokazane. To jedynie start sam. Działo to się dopiero będzie ;) Zapewne gdyby ktoś był zainteresowany Modami bądź Modami z większą ilością zmian to by odnalazł tego Moda tu na Forum. Genesis z rok czasu był poprawiany i wprowadzane w nim było sporo różnych rzeczy, a jakoś niedawno prace zostały zakończone no i to by było na tyle wprowadzania poprawek. Patche były tu na forum też ogłaszane. Można zerknąć i nawet po samych screenach (chociaż Mod co do wyglądu przechodził miejscami metamorfozę) jeśli komuś się nie chce czytać listy zmian. Seria dotyczy już gotowego Moda w wersji 2.0, jest to pomoc dla początkujących jak i będzie wyjaśnieniem wielu zagadek dla tych co będą przechodzić. Nie będziemy się w filmach spieszyć tylko będziemy wszystko spokojnie pokazywać i omawiać jak to dla początkujących :)

TEMAT

Ach i dzięki (za powodzenia) :) , kolejny odcinek może będzie specjalnym przerywnikiem i pokaże coś z multi, nie bieganie razem i przechodzenie czy walki pvp, tylko to co zostało specjalnie dodane do moda, solo nikt tego nie nakręci więc muszę znaleźć kogoś kto mi pomoże zrobić kilka ujęć ale na pewno znajdę :)

Cytat:

Zapraszamy!

Odpowiedz do tematu