..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Możliwości modowania diablo 2
Autor Wiadomość
Nephretes 

Wysłany: 2015-11-15, 16:29   Możliwości modowania diablo 2

Witam serdecznie,

Mam nadzieję, że wypowiadam się w dobrym temacie. Otóż zarejestrowałem się na tym forum aby dowiedzieć się kilku istotnych rzeczy, które mogłyby mnie zachęcić do modowania diablo 2.

Jestem grafikiem, który na ten moment zajmuje się modowaniem innej klasycznej gry, Heroes 3. Moje prace można obejrzeć pod szyldem Mod Design Team czy też Oasis na kwasowej grocie pod tym samym nickiem (www.acidcave.net) i chyba tyle o mnie w tym momencie. Jako grupa posiadamy już szereg modeli, które po pewnych przeróbkach możnaby wykorzystać także w diablo 2 (a co ma się marnować). Zawarłem w poście mały przykład grafik, niestety sklejony w Gimpie.

Chciałbym zatem zadać kilka pytań:
1. Jak dla grafika wygląda praca w kierunku diablo 2? Prócz niewątpliwego sentymentu do wyżej wspomnianej gry zastanawiam się jak wygląda format gry dla grafik, jakie animacje należy wykonać i jakie są możliwości. Oczywiście chciałbym nauczyć się przy okazji czegoś nowego, więc po cichu liczę, że jest to nieco bardziej skomplikowane niż w Heroes 3.
2. Jakie są aktualne możliwości modowania gry?
Przejrzałem wstępnie mody do diablo 2 i wiem na ten moment, że możliwe jest dodanie swoich potworów, obiektów i tak dalej. Już to jest interesujące, chociaż nie ukrywam, że najbardziej interesowałoby mnie wprowadzenie nowej postaci ze wszystkimi umiejętnościami/możliwościami/animacjami itp do gry, czy też np nowego aktu z fabułą.
3. Jestem przede wszystkim grafikiem, więc obecność programisty, który by to następnie wgrał, byłaby mile widziana. Jest zatem tu jakaś grupa, która zajmuje się jeszcze poważnym modowaniem i byłaby zainteresowana?

Od razu wspomnę, że osobiście nie przepadam za tworami jak Median, które w tak znacznym stopniu zmieniają grę. Moje podejście do modowania raczej przypomina rozwój gry i jej możliwości, ale w klasycznym tego słowa rozumieniu. Oznacza to, że wolałbym nazwać to dodatkiem, niż modem.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich fanów tej wspaniałej gry.

testy diablo 2.png
Plik ściągnięto 6122 raz(y) 53.42 KB

diablo 2 hehe.png
Plik ściągnięto 6149 raz(y) 42.74 KB

diablo2.png
Plik ściągnięto 6217 raz(y) 211.88 KB

Artdom 
Artdom

Wysłany: 2015-11-16, 20:26   

Polecam skontaktować się z niejakim Niziri który tworzy ponoć moda o nazwie Apocaliptic-w głównym menu tego forum jest temat dotyczący tego moda. Piszę to bo gość twierdzi że nie wydaje moda bo zlecił tworzenie grafik jakiejś artystce która jakoś nie garnie się do tej roboty. Może moglibyście wspólnie popracować nad tym projektem. Uprzedzam że wiele osób (w tym ja) uważa że gość po prostu dał sobie spokój z pracą nad modem-może dzięki komuś takiemu jak Ty chłopak odzyska motywację.

majdan99 

Wysłany: 2015-11-16, 21:32   

Cóż możliwość modowania diablo II są uzależnione od tego co chce się osiągnąć:), chcąc robić drobne zmiany w plikach txt da się zrobić dość sporo , natomiast mając wiedzę z zakresu asm/c można zrobić o wiele wiele więcej . Sam się od jakiegoś czasu uczę grzebać w kodzie i dodałem nowe miasta,kapliczki i takie tam .. Dużo zależy też od wersji patcha na jakim chciałbyś pracować np. pod 1.10 jest ogrom plugin ułatwiających pracę pod 1.11b już mniej a pod 1.13c praktycznie wcale także to też trzeba brać pod uwagę. Jeślisz masz jakieś konkretniejsze pytania śmiało pisz do mnie na GG:42020702
ponieważ tutaj rzaaadko bywam ;)
Powodzonka z modowaniem.

BishoYo 
Chaos Leader

Konto na BN: BishoYo#2987
Wysłany: 2015-11-16, 22:03   

PW poszło.

//Rozpisz się nieco konstruktywniej w tym temacie. Użytkownik jest powiadamiany o nadejściu prywatnej wiadomości bez twojego postu w temacie - Eps

Nom uwierzyłbym w to że to coś da gdyby nie to że logując się żeby napisać PW dowiedziałem się o wiadomości z przed 2 tygodni, a w dodatku pocztę mam prawie zawsze otwartą. Chyba że nowi są powiadamiani telefonicznie lub listem poleconym heh.

Skoro na temat to:

Jeśli chodzi o graficzne sprawy to np polska scena modowania D2 leży. Nie ma grafików. Nikt sie tego nie podejmuje żeby coś dodawać. Ot może czasem ktoś robi obrazki pod przedmioty ale na pewno nie grafiki stworów o postaciach nie ma co wspominać. Z zagranicznych stron to strona d2mods skupia chyba zdecydowaną większość ludzi tworzących mody do d2 i tam też można znaleźć najwięcej grafik i grafików. Tam należałoby szukać informacji oraz pomocy w razie chęci rozpoczęcia zabawy z grafiką w D2, zwłaszcza jeśli chodzi o postacie bo to ogrom roboty.

(http://skull-corp.com.pl/alchemic/)
Zapraszamy!
Ostatnio zmieniony przez Eps 2015-11-16, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  

Nizari 
Beyonder

Wysłany: 2015-11-17, 16:18   Re: Możliwości modowania diablo 2

1. Oto przykładowa część w pełni kompatybilnej z D2 animacji (jest ich minimum 5, z reguły około 8 ) potwora z gry Icewind Dale:

Jak widać, ma 8 kierunków. Sporym ograniczeniem przy animacjach jest paleta barw D2 której należy się trzymać jeśli chce się uniknąć problemów z kolorami.

2. Możliwości modowania są duże. Samo softcode gry pozwala na wprowadzenie nowych animacji, umiejętności, pocisków, zamianę tekstur, dodanie nowych map itp. Hardcode, w zależności od tego, jak bardzo ktoś się z nim orientuje daje możliwości praktycznie nieograniczone.
Nizari#2580

Nephretes 

Wysłany: 2015-11-17, 19:24   

Zdążyłem przeczytać już tutorial na temat eksportowania grafik i w między czasie zapoznałem się nieco z plikami DCC. Faktycznie wprowadzenie nowej postaci to znaczny wysiłek również od strony graficznej, ale nadal jestem zainteresowany taką perspektywą.

Dotychczas nie znalazłem żadnej informacji na temat tego, jak system rozpoznaje lokalizację poszczególnych tokenów (skąd wie, gdzie umieścić w warstwie modelu taki miecz). Jest to dla mnie o tyle istotne, że w przypadku niemożności ich wykorzystania z oryginału, musiałbym także wymodelować podstawowe bronie co dodatkowo pomnaża robotę.. i uniemożliwia dodanie nowych modeli dla wszystkich klas.

Informacja na temat palety też jest dla mnie nowa. Poleciłbyś jakieś materiały gdzie o tym poczytam?

PS Nim wezmę się na serio do roboty, będę musiał rozplanować to najpierw na papierze. Może zapytam starych wyjadaczy, jaką klasę najchętniej widzieliby w Diablo2? Kolejne testowe animacje z mej strony w załączniach.

diablo3.gif
Plik ściągnięto 5845 raz(y) 17.9 KB

d2elf.gif
Plik ściągnięto 5845 raz(y) 19.63 KB

d2.gif
Plik ściągnięto 5845 raz(y) 15.6 KB

Arakiel 
Piszczyciel

Konto na IDR: Arakiel
Wysłany: 2015-11-17, 21:04   

Generalnie mamy podział na jakieś różnej maści postacie magiczne i meele chary. We wszystkich grach w jakie grałem jest to mniej lub bardziej oczywiste. I chyba tylko jedna postać się z tego kanonu wyłamuje. Krasnolud w sacredzie, używający strzelb, pistoletów moździerzy itp. Oczywiście musiałby być fabularnie i graficznie wkomponowany, co nie jest proste. Imo, mógłby to być po prostu konstrukt, coś jak żelazny golem przyzywany przez nekromante. Taka moja fantazja, pozdrawiam.

midzi 
midzi

Konto na BN: midzi/kwasiarnia
Konto na IDR: midzi
Wysłany: 2015-11-17, 22:08   

Krasnolud to jest raczej postać tolkienowska, albo ze świata Might and Magic, niżlli z kanonu Sanktuarium.

Jeśli chodzi o kryterium podziału postaci ze świata Sanktuarium to zrobiłbym taki podział:

Postacie melee:
1. Barbarzyńca
2. Wojownik
3. Łotrzyca
4. Bard
5. Mnich
6. Amazonka

Postacie magiczne:
1. Czarodziej
2. Czarodziejka
3. Paladyn
4. Druid
5. Zabójczyni
6. Nekromanta
7. Szaman
8. Czarownik
9. Łowca Demonów
10. Krzyżowiec

Żadne krasnoludy, elfy, niziołki, skrzaty, czy inne hefalumpy nie mieszczą się w tym zakresie.

Nephretes 

Wysłany: 2015-11-19, 15:39   

Co prawda nie grałem w diablo 3, ale nieco poczytałem i wygląda, że Panowie z Blizzarda nie byli nazbyt oryginalni i po prostu relokowali umiejętności z dwójki w nowych klasach, czyniąc je swego rodzaju tworami hybrydowymi. Niektóre postacie są nawet bardziej dosłownymi przeprowadzkami jak Nekromanta-Szaman.

https://www.youtube.com/watch?v=7dIyeJpq_MQ

Chyba będzie trzeba zagłębić się bardziej w świat Sanktuarium i zobaczyć czy może jakiś archetyp nie zotał dotychczas zrealizowany.

Wydaje mi się na ten moment, że tylko walka wręcz mnicha jest faktycznie nowym konceptem, jednak jego mantry to już aury paladyna 2.0

Nephretes 

Wysłany: 2015-12-03, 23:16   

Chyba się zdecydowałem. Klasa jaką będę robił to "wiedźma". Na ile ogarniam Lore Sanktuarium, wprowadziłbym ją jako wiedźmę renegatkę, która po przejęciu Covenu przez Adrię i Maghdę postanowiła wymiksować się ze zgromadzenia. Nie podobał jej się nowy kierunek jaki objął Coven pod kontrolą Beliala i wolała praktykować sztukę samotnie. Jedyne czym jest zainteresowana to zdobywaniem wiedzy magicznej.

Drzewka umiejętności podzieliłbym na
1. Alchemię: tutaj pomyślałem że warto byłoby skupić się na rozwoju mikstur, które dotychczas były bezużyteczne. Aspekt ofensywny jak i pasywny, mikstury zwiększające współczynniki na jakiś czas. Można bybłoby też tutaj wsadzić jakieś umiejętności związane z transmutacją jak przemienianie potworów w kurczaki czy nawet swego rodzaju crafting.
2. Magia krwi: Tutaj nie jestem przekonany czy nie balansuję zbyt blisko demonicznej Adrii. Umiejętności wykorzystywałyby także/lub/ życie. Dość paskudne drzewko z klątwami, crowd control i może jakimiś summonami
3. Czarna magia, główne drzewko ofensywne

~ Inną opcją byłoby skupienie się na demonologii, o którą Coven zahaczył. Przyzywanie demonów, pętanie i tak dalej

Najistotniejsze statystyki to Vitality i Energy.

Załączam wstępny koncept wyglądu. Co sądzicie?

Edit: Muszę jeszcze pomyśleć nad specjalnymi przedmiotami. Kapelusze? Magiczne kule?
Edit 2: Zrobiłem trzy różne wersje uzbrojenia dla każdego elementu. Przetestowałem także ich wzajemne pomieszanie.

diablo 2.png
Plik ściągnięto 5525 raz(y) 83.29 KB

wiedzma.png
Plik ściągnięto 0 raz(y) 42.79 KB

Nephretes 

Wysłany: 2015-12-19, 04:48   

To forum zdaje się nieco umarłe ale gdyby kogoś to obchodziło to poczyniłem znaczne postępy.

Wiedźma spakowała manatki i pojawiła się Szamanka:

Kilka gifów:

Town walk / Walk / Run /Neutral/ Town Neutral/Kick/Casting Spell/Getting dmg \m//Death

Nawiązałem też współpracę z jednym z najlepszych modderów, kingpinem: zatem wszystko jest na dobrej drodze.

Odpowiedz do tematu