..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z PW
Autor Wiadomość
Sat 
bet, kierownik WW

Konto na BN: sat
Klan: Druzyna Diablo
Konto na IDR: sat
  Wysłany: 2015-08-13, 18:36   Problem z PW

b. czesto jest tak, ze wiadomosc, ktora nadaje do ktorego z uzytkownikow forum ,,idzie" do niego przez dosc dlugi czas.
z poczatku nie zwracalem na to uwagi, ale ostatecznie, gdy kilka razy niedoszli odbiorcy moich wiadomosci zakomunikowali mi iz w dniach, w ktorych wiadomosc zostala nadana byli obecni w forum, a mimo to nie otrzymali zadnych z wiadomosci, ktore nadalem, postanowilem sie przyjrzec sprawie.

otoz, okazalo sie, ze wiadomosci, ktore wyslalem, winny natychmiastowo znalezc sie w zakladce ,,do wyslania" - a tak czesto nie bylo! nadawalem wiadomosci kilka razy o tej samej tresci bo przez roztargnienie zapominalem, czy w ogole jakies wyslalem (a sprawdzalem w folderze ,,do wyslania", czy tam sie znajdowaly).

genaralnie, problem z PW dot. czasu pomiedzy nadaniem wiadomosci, a jej odbiorem. jest on nieprawdopodobnie dlugi, trwa czasem pare tygodni, podczas gdy w forum zjawiali sie uzytkownicy, do ktorych te wiadomosci byly wyslane!

stad moje pytanie jest nastepujace: czy Wam takze przytrafialy sie tego typu problemy z PW?;.

pozdrawiam,
sat

Obishedo 
D1, D2 LoD, D3 RoS

Konto na BN: Obishedo
Klan: DoT / EPI / ZROM
Konto na IDR: ------------
  Wysłany: 2015-08-13, 19:57   

Tak, owszem zdarzają się niestety takie problemy. Coś jest nie tak z tą pocztą...

http://www.youtube.com/obishedo

Szeranf 

Cult of Personality

Wysłany: 2015-08-13, 20:50   

Jak to mówią "u mnie wszystko działa".

Jak piszesz PW i dajesz wyślij, to wiadomość ląduje w skrzynce "do wysłania" dopiero jak ktoś ją odbierze, to ląduje w "wysłane". Zalogowanie się nie odznaczy wiadomości jako odczytanej - dopiero faktyczne kliknięcie na nią w skrzynce przez adresata, przeniesie nadawcy wiadomość do skrzynki "wysłane".

Może podczas pisania wiadomości wygasa Ci sesja i forum Cię wylogowuje. Wtedy po kliknięciu "wyślij" forum prosi o ponowne zalogowanie się. Nie wiem jak to jest, ale może być tak, że ponowne logowanie nie jest równoznaczne z wysłaniem tej wiadomości. Być może nie będzie się nawet dało przywrócić jej treści, jeśli przeglądarka ma jakieś opcje prywatności, przez co nie pamięta co się wpisywało w formularzach.

Radzę zaznaczyć sobie opcję w profilu, by informowało o PW - wtedy nawet jeśli ktoś się rozmyśli i skasuje wiadomość do Ciebie, to zostaniesz o tym poinformowany.

Może odbiorca przegląda forum na ekranie telefonu, albo tableta i nie widzi, że ma wiadomość. W mobilnych przeglądarkach nie wyskakują pop-upy informujące o nich.

Więcej pomysłów nie mam. Niech się Doltnit wypowie jak ma jakiś pomysł.

ScoobyDoo 
Ice_Smit

Konto na BN: ScoobyDoo
Wysłany: 2015-08-18, 19:53   

Sat, a sprawdzałeś % skrzynki forumowej?

być może jest maksymalny progres i dlatego nie wysyła Ci wiadomości?

Odpowiedz do tematu