..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Podsumowanie Przemyślen i Pomysłów
Autor Wiadomość
zbayno 
Co tu wpisać?

Konto na BN: zbayno
Wysłany: 2013-07-24, 10:58   

Wrzuć demo, chętnie zobaczę, bo sama grafika prezentuje się naprawdę miodnie. Pamiętam kiedyś naszą rozmowę przy organizacji pewnego konkursu, także wiem, jak bardzo walczyłeś o przepychanie pewnych rzeczy i jak to się ostatecznie kończyło. W każdym razie trzymam mocno kciuki, mam nadzieję, że forum zmieni barwy :) Idąc dalej, kolejnym ułatwieniem i bardzo fajną rzeczą (nie wiem, w jakim stopniu możliwą) byłoby połączenie kont z ID razem z kontami z forum. Chyba ktoś już o tym wspomniał. Anyway, ciągłe przelogowywanie (zwłaszcza, kiedy co jakiś czas loguję się z innych komputerów) jest diablo męczące :)
zbayno#2442

SevenHeaven 
Seveniątko

Konto na BN: to wstyd
Konto na IDR: SevenHeaven
Wysłany: 2013-07-24, 12:06   

Szeranf napisał/a:
- Forum w projekcie ma ustaloną szerokość, by na większych rozdzielczościach łatwiej było przechodzić z linijki do linijki. Wtedy, żeby nie było czarnych pasów jak na głównej wrzuciłem tło graficzne na stronę. jest ono względnie ekonomiczne i nie waży zbyt wiele (mniej niż na oficjalnej stronie d3)

:O. Jak dla mnie to wręcz straszne i nie do przyjęcia. Myślałem, że w forum właśnie o to chodzi, aby jego szerokość (jak i szerokość tekstu) dostosowywała się do rozdzielczości/proporcji monitora. Wtedy trzeba by robić ruchome grafiki pasków nawigacyjnych tak, aby dopasowywały się do szerokości. To znacząco utrudnia sprawę, ale mimo wszystko uważam, że forum właśnie powinno być zawsze "maksymalnie rozciągnięte". Strona jest naprawdę spoko. Zdaję sobie sprawę ile się naprawcowałeś, ale szkoda, że aż tak bardzo odbiega od SubBlack. Mi na przykład ciężko byłoby się do tego przyzwyczaić.
A tak na boku to kolor czcionki gryzie się z niektórymi grafikami, plus chyba niechcący odkryłeś pewien ukryty dział g:> , o którym to i tak większość wie g:<

"No w życiu bym nie ograniczył pojmowania Twojej osoby do jednej szufladki : D"
-NightWolffik

kerad 

Konto na BN: kerad
Konto na IDR: kerad
Wysłany: 2013-07-24, 14:05   

@Szeranf
Według mnie Twój projekt jest fenomenalny. Kolorystyka tego pierwszego bardziej mi odpowiada, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby był wybór między jednym a drugim. Można by jedynie dopieścić listę tematów w danym dziale, ale poza tym wszystko wygląda świetnie.

Myślę, że jeśli reszta użytkowników wyrazi chęć lub brak sprzeciwu co do wprowadzenia zmian, to powinniśmy postarać się o ten skrypt i wprowadzić to w życie. Dopóki nie ma megamenu na głównej, można to dopasować do obecnego mechanizmu forum.
kerad#2828

ms 

Wysłany: 2013-07-24, 14:10   

zbayno napisał/a:
kolejnym ułatwieniem i bardzo fajną rzeczą (nie wiem, w jakim stopniu możliwą) byłoby połączenie kont z ID razem z kontami z forum.

Prócz konieczności rozwiązania konfliktów w stylu "na forum są użytkownicy A i B, użytkownik A ma na IDR konto o nazwie B" wymagałoby to trochę wiedzy informatycznej, czasu na planowanie i realizację, oraz współpracy między ID i właścicielami serwera IDR. Jest to świetny pomysł, jednak wątpię, by znalazł się ktoś, kto byłby w stanie wcielić go w życie.

SevenHeaven napisał/a:
Szeranf napisał/a:
- Forum w projekcie ma ustaloną szerokość, by na większych rozdzielczościach łatwiej było przechodzić z linijki do linijki. Wtedy, żeby nie było czarnych pasów jak na głównej wrzuciłem tło graficzne na stronę. jest ono względnie ekonomiczne i nie waży zbyt wiele (mniej niż na oficjalnej stronie d3)

:O. Jak dla mnie to wręcz straszne i nie do przyjęcia. Myślałem, że w forum właśnie o to chodzi, aby jego szerokość (jak i szerokość tekstu) dostosowywała się do rozdzielczości/proporcji monitora. Wtedy trzeba by robić ruchome grafiki pasków nawigacyjnych tak, aby dopasowywały się do szerokości. To znacząco utrudnia sprawę, ale mimo wszystko uważam, że forum właśnie powinno być zawsze "maksymalnie rozciągnięte".

W forum chodzi o to, aby dyskutować poprzez pisanie postów :roll:
Stałe/rozciągnięte to kwestia czysto kosmetyczna, powiedziałbym wręcz niezauważalna, dopóki ktoś nie skupia się całkowicie na formie. Odwiedzam fora korzystające z obu tych wariantów i miałbym problem z wymienieniem (z głowy) które fora mają jaki układ.

SevenHeaven napisał/a:
szkoda, że aż tak bardzo odbiega od SubBlack. Mi na przykład ciężko byłoby się do tego przyzwyczaić.

Ja kilka miesięcy temu: "Jak można korzystać z SubSilver, omg, SubBlack all the way, SubSilver jest za jasne, nieczytelne, i w ogóle nie pasuje do Diablo :< "
Ja dzisiaj: http://i.imgur.com/OT2neZM.png
Myślenie o zmianie przyzwyczajeń jest dużo cięższe niż sama ich zmiana.

zbayno 
Co tu wpisać?

Konto na BN: zbayno
Wysłany: 2013-07-24, 14:31   

Msthev, połączenie kont IDR i forum byłoby super, ale ja miałem na myśli połączenie forum i głównej strony portalu. Logujesz się raz, aby skomentować newsa na głównej, a potem kolejny raz na forum - to mnie najbardziej męczy:)
zbayno#2442

ms 

Wysłany: 2013-07-24, 15:57   

Przeczytałem "kont IDR z kontami z forum"… Chociaż sam miałem na myśli połączenie wszystkich tych kont :p Jeśliby wyjąć IDR z równania, to nie byłaby konieczna współpraca kilku stron (osoba z ID miałaby dostęp do wszystkich potrzebnych miejsc), niemniej pozostałe punkty (niestety) nadal są aktualne.

Szeranf 

Cult of Personality

Wysłany: 2013-07-24, 19:25   

zbayno napisał/a:
Wrzuć demo, chętnie zobaczę, bo sama grafika prezentuje się naprawdę miodnie.

Dzięki. Druga wersja różni się tylko kolorystyką i ramką, w zasadzie niczym innym, tak więc nie wiem czy jest sens, zwłaszcza gdy nie mam obecnie dostępu do żadnego serwera (wcześniej wrzuciłem do downloadu phx'u).

SevenHeaven napisał/a:
Jak dla mnie to wręcz straszne i nie do przyjęcia. Myślałem, że w forum właśnie o to chodzi, aby jego szerokość (jak i szerokość tekstu) dostosowywała się do rozdzielczości/proporcji monitora. Wtedy trzeba by robić ruchome grafiki pasków nawigacyjnych tak, aby dopasowywały się do szerokości. To znacząco utrudnia sprawę, ale mimo wszystko uważam, że forum właśnie powinno być zawsze "maksymalnie rozciągnięte".

Tutaj podpiszę się pod tym co napisał msthev. Dodam od siebie, że przy bogatej w tematyczne grafiki skórce imo bardzo ciężko jest zrobić coś fajnego przy nieustalonej szerokości strony. Gdybym zdecydował się na taką drogę, u niektórych grafiki pod kategoriami nie wypełniałyby dużej części obszaru, które powinny, przez co na środku ekranu mielibyśmy czarne tło. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości powstał również kolejny layout, tym razem z założeniem zmiennej szerokości strony. g:)

SevenHeaven napisał/a:
Zdaję sobie sprawę ile się naprawcowałeś, ale szkoda, że aż tak bardzo odbiega od SubBlack.

Oj tam zaraz napracowałem. Względnie sprawnie to poszło, podszlifowałem nieco przy okazji css'a. A co do odbiegania od subBlack, to ja uważam, że właśnie bardzo podobna jest ta skórka, bo jakby nie było powstawała właśnie na bazie tego stylu. Ale może dlatego tak to widzę, bo widziałem na bieżąco jak do subblack dodawane były kolejne elementy.

Kerad napisał/a:
Według mnie Twój projekt jest fenomenalny. Kolorystyka tego pierwszego bardziej mi odpowiada, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby był wybór między jednym a drugim. Można by jedynie dopieścić listę tematów w danym dziale, ale poza tym wszystko wygląda świetnie.

Dzięki. Jeśli bym się zastanowił, to mi również bardziej podchodzi kolorystyka #1, dwójka była bardziej eksperymentalna i miała na celu stworzenie bardziej masywnych ramek z większymi narożnikami. Generalnie kolorystyka nie jest problemem, bo z założenia jest ona raczej spójna w tym stylu - sprowadza się więc wszystko do manipulowania kilkoma suwakami w gimpie (bo z tego programu korzystam).

Kerad napisał/a:
Można by jedynie dopieścić listę tematów w danym dziale, ale poza tym wszystko wygląda świetnie.

O jakie elementy dokładnie chodzi?

msthev napisał/a:
Prócz konieczności rozwiązania konfliktów w stylu "na forum są użytkownicy A i B, użytkownik A ma na IDR konto o nazwie B" wymagałoby to trochę wiedzy informatycznej, czasu na planowanie i realizację, oraz współpracy między ID i właścicielami serwera IDR. Jest to świetny pomysł, jednak wątpię, by znalazł się ktoś, kto byłby w stanie wcielić go w życie.

msthev napisał/a:
Przeczytałem "kont IDR z kontami z forum"… Chociaż sam miałem na myśli połączenie wszystkich tych kont :p Jeśliby wyjąć IDR z równania, to nie byłaby konieczna współpraca kilku stron (osoba z ID miałaby dostęp do wszystkich potrzebnych miejsc), niemniej pozostałe punkty (niestety) nadal są aktualne.

Dokładnie tak - należy dąrzyć do maksymalnej unifikacji wszystkiego, co związane z Imperium Diablo: głównej, forum i realmu. Wielka szkoda, że nie zostało to zrobione gdy powstawała nowa wersja strony głównej, bo z tego co pisał Bverrit, były jakieś problemy z forum. Dziś jest już zupełnie inna technologia, forum ma nowe wersje, Bverrit pewnie też robi bardziej zaawansowane CMS'y. Teraz takie coś będzie bardzo złożonym procesem, zwłaszcza, że niektóre osoby w każdej z tych trzech płaszczyzn mają inne nicki. Imo nickiem przewodnim jest nick na forum, ewentualnie użytkownicy powinni mieć możliwość wyboru jednego z trzech nicków, bądź możliwość skorzystania z jednorazowej zmiany ksywki. Odwlekanie tego tupu rzeczy prowadzi do nawarstwiania się roboty na przyszłość, sam ms wiesz, jaki bajzel jest na liście modułów, bo nikomu nie przyszło do głowy, żeby rozpocząć działy o diablo 2, od np. "diablo 2 - przedmioty, tak jak robiliśmy w przypadku trójki.

Tak jak napisałem w pierwszym poście w temacie, jeśli pojawiłaby się zgrabniejsza nawigacja nic nie powinno stać na przeszkodzie, by realm miał stronę główną na stronie głównej serwisu. Przemawiają za tym kwestie estetyczne i praktyczne - domenę diablo.phx.pl/realm mielibyście za darmo, a idrealm.tk pewnie kiedyś się wam skończy, jak idrealm.pl. Większość działów na stronie realmu jest statyczna, jak regulamin, download, a rankingi mogłyby być wczytywane, nie ma problemu.

kerad 

Wysłany: 2013-07-24, 21:38   

Szeranf napisał/a:
O jakie elementy dokładnie chodzi?

Chodzi mi o to, że tak jak "strona główna" robi ogromne wrażenie w każdym calu, tak "lista tematów w danym dziale" posiada jakby luki, z których przebija się podstawowy wygląd forum.
Czy jest możliwe, aby tło listy wyglądało podobnie do tego ze "strony głównej"? Jeśli tak, to można by się pokusić o zamieszczenie (przykładowo) napisu "Offtopic" w "liście tematów" w podobną ramkę do tej, w której umieszczony jest napis "Forum Działy Wstępne" na "głównej".
Co o tym myślisz?
kerad#2828

Szeranf 

Cult of Personality

Wysłany: 2013-07-25, 12:55   

Kerad napisał/a:
Czy jest możliwe, aby tło listy wyglądało podobnie do tego ze "strony głównej"?

Zobaczę co da się zrobić, ale takie coś jak najbardziej jest możliwe. Może obrazek typu tych z głównej pasował tam nie będzie, bardziej wpisałby się tam jakiś motyw będący tłem interfejsu gry. Takie tło mogłoby być również pod postem, a gdyby w przyszłości pojawiło się plusowanie postów, to można by było regulować jasność tego tła w bardzo prosty sposób (jak po najechaniu myszką na dany dział).

Kerad napisał/a:
Jeśli tak, to można by się pokusić o zamieszczenie (przykładowo) napisu "Offtopic" w "liście tematów" w podobną ramkę do tej, w której umieszczony jest napis "Forum Działy Wstępne" na "głównej".

Chodzi Ci o tą belkę, żeby była na górze listy tematów z nazwą działu w którym jesteśmy? Jeśli tak, to dałoby się.

Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś sugestię na temat projektu layoutu, czy jakikolwiek inny temat poruszany w tym wątku, to śmiało pisać tutaj, ewentualnie na pw. Jakby ktoś się znał na aplikacjach webowych, zwłaszcza javascript i php, to też zapraszam na pw.

kerad 

Wysłany: 2013-07-25, 22:02   

Szeranf napisał/a:
Takie tło mogłoby być również pod postem, a gdyby w przyszłości pojawiło się plusowanie postów, to można by było regulować jasność tego tła w bardzo prosty sposób (jak po najechaniu myszką na dany dział).

Trzeba tutaj pamiętać o kwestii czytelności postu, przez co ewentualne tło musiałoby być dość delikatne (podobne do tego z oficjalnego forum D3). Poza tym, mogłoby to naprawdę ciekawie działać i wyglądać. :)

Szeranf napisał/a:
Chodzi Ci o tą belkę, żeby była na górze listy tematów z nazwą działu w którym jesteśmy?

Właśnie taką, ale zmodyfikowaną, aby można było wkomponować w nią napisy: "Tematy", "Posty", "Ostatni post" i podobnie w kolejnych brązowych paskach.
kerad#2828

MiBac 
Emerytowany Moderator
nie żałuje

Wysłany: 2013-07-28, 00:50   

No no @Szeran szacun za opowiadanie ;P sam przeczytałem tylko tl;dr

Odpowiedz do tematu