..:: Forum Imperium Diablo ::..
Oficjalne Forum Dyskusyjne Serwisu Imperium Diablo

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[PROPOZYCJA] Battletag w Informacjach Profilu
Autor Wiadomość
vtch 

Konto na IDR: vtch
Wysłany: 2012-05-28, 18:33   [PROPOZYCJA] Battletag w Informacjach Profilu

Proponuje wprowadzenie na forum nowej pozycji w Informacjach Profilu obok pozycji Konto na BN oraz Konto na IDR.

ms 

Wysłany: 2012-05-28, 20:54   

Było to już omawiane. Pozwolę sobie przytoczyć:
Przemo napisał/a:
Tyle tylko, że w Diablo 3 - jak oczywiście wiecie - usługa do gry w sieci (i w singlu) nazywa się identycznie jak w D2 czyli Battle.net. Więc aktualne pole w profilu forum, czyli "Konto na BN", nadaje się też do Diablo 3. Jeśli dodamy pole "BattleTag", które jednoznacznie kojarzy się z Diablo 3, trzeba by zmienić jakoś nazwę pola "Konto na BN" tak, aby jednoznacznie kojarzyło się z Diablo 2. Pytanie tylko jaka powinna być nowa nazwa tego pola. "Konto na BN w D2"? Nie za długie?

msthev napisał/a:
Również słusznie zauważone. Wydaje mi się, że może być mały problem przy transition z D2 do D3, ale po jakimś czasie powinno się ustabilizować.

To jedno pole rzeczywiście wystarcza, jeśli ktoś będzie grał w D2 i D3, to może wpisać "abcdefabcdefabc // abcdefabcdef#1234" (czyli maksymalne długości loginów) i wszystko pięknie działa.

kerad 

Konto na BN: kerad
Konto na IDR: kerad
Wysłany: 2012-05-28, 21:29   

Racja, ale gdyby tak zrobić "Konto na BN2"? Nie byłoby bardziej przejrzyście?
kerad#2828

ms 

Wysłany: 2012-05-28, 21:36   

Nie, wtedy nie wiadomo byłoby czy chodzi o BattleTaga, czy o nazwę konta (czyli maila).

Prócz pozostawienia tak jak jest widzę jedynie podział na Konto BN 1.0 (Diablo I oraz II) i BattleTag (BN 2.0). Niemniej, jak już napisałem, nie wydaje mi się (i innym zresztą też), by było to konieczne - naprawdę nie znajdziecie dużo osób grających jednocześnie w D2 i D3.

No chyba że brak takiego podziału rzeczywiście sprawia problem, wtedy można się zastanowić.

vtch 

Konto na IDR: vtch
Wysłany: 2012-05-28, 21:46   

msthev napisał/a:
Było to już omawiane

Sory, musiałem niezauważyć.
msthev napisał/a:
naprawdę nie znajdziecie dużo osób grających jednocześnie w D2 i D3

Nie pomyślałem o tym, możliwe że masz rację, ale ja na przykład nie mam zamiaru rezygnować z D2. Myślę, że warto zobaczyć co sądzą o tym inni użytkownicy.

Przemo 
Administrator
Władca Imperium

Wysłany: 2012-05-28, 22:52   

vtch napisał/a:
msthev napisał/a:
Było to już omawiane

Sory, musiałem niezauważyć.

msthev zapomniał dodać, że omawiane było na Forum Adminów i Moderatorów ;)

Jeżeli pojawi się sensowna propozycja nazw dla obu pól to oczywiście wprowadzimy ją. Pola nie mogą kolidować ze sobą i powinny jasno wskazywać, o którą wersję Battle.net chodzi.

Ajantis 
Emerytowany Moderator

Klan: War Masters
Wysłany: 2012-05-29, 06:38   

Ja proponowałbym jednak wprowadzić to pole. Nie wydaje mi się, żeby pole "Konto na BN" nadawało się do D3, bo w tej grze nikt już nie posługuje się określeniem "konto". Określenie zostało zmienione na BattleTaga i imho takie pole powinieneś umieścić na foro. Stare konto może też zostać, ale wystarczy zmienić je np. na "Konto w D2" czy "Konto na BN 1.0".

Wydaje mi się, że pozostając przy "Konto na BN" forum trochę nie będzie szło z duchem czasu...

BTW siema Przemysłaf! <5> ;)

Monkla 
Yuo gieb?//?

Wysłany: 2012-05-29, 16:39   

Istnieje wiele możliwości nazw, np Konto Diablo 2 (w końcu to forum o tematyce głównie Diablo, nie innych gier Blizzarda), czy nawet Konto BN/ Konto BN 1.0 + BattleTag. Każdy kto założył konto na stronie BN raczej wie o co chodzi z BattleTagiem, nie sądze by kogoś to wprowadziło w jakikolwiek błąd.

kerad 

Konto na BN: kerad
Konto na IDR: kerad
Wysłany: 2012-05-29, 18:48   

msthev napisał/a:
Nie, wtedy nie wiadomo byłoby czy chodzi o BattleTaga, czy o nazwę konta (czyli maila).

Nie sądzę, aby ktoś pomylił maila z BattleTagiem (ewentualnie przy rejestracji mógłby być zamieszczony krótki dopisek "(BattleTag)" dla nowych). Jednak, jeśli nie "Konto na BN2", to "BattleTag" i "Konto BN 1.0" wydaje się być dobrym rozwiązaniem, tym bardziej, że na pewno będą osoby grające w D2 i D3 jednocześnie, tak jak jest to w przypadku Battle.Net 1.0 i IDR. A gdyby nawet nie, to może ktoś chciałby mieć po prostu możliwość oddzielenia tych kont, zapisania ich w profilu etc.
kerad#2828

jhonmartin374 

Wysłany: 2013-06-03, 12:25   

No chyba że brak takiego podziału rzeczywiście sprawia problem, wtedy można się zastanowić.

Odpowiedz do tematu